Platforma samowyładowcza dla Twojego biznesu

Chcesz rozkręcić swój biznes? Zacznij korzystać z samochodów wyposażonych w windy (platformy samowyładowcze) !

Przewagą samochodów nad innymi środkami transportu jest możliwość świadczenia usługi od drzwi do drzwi. Auta dotrą prawie do każdego zakątka Ziemi. Wyróżnia się jednak pewną grupę samochodów, która dotrze jeszcze dalej, niż pozostałe. To właśnie przedstawiciele tej grupy pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes. Mowa tu o autach z windami załadowczymi (platformami samowyładowczymi) !

Co oznacza, że pojazd jest wyposażony w windę załadowczą?

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek marzyć o podróży smukłą, elegancką limuzyną, której drzwi uchyla Ci tajemniczy szofer, a wychodząc, pod Twoimi stopami rozwija się czerwony dywan? Wyobraź sobie, że auto z windą załadowczą jest dla towarów na paletach tym, czym dla Ciebie przejażdżka limuzyną. Zamiast jednak szkarłatnego materiału, Twój ładunek może stąpać po windzie, a na miejscu szofera w czarnych okularach przeciwsłonecznych i drogim garniturze, pojawi się kierowca z ręcznym wózkiem paletowym.

Po przyjeździe na rozładunek, kierujący pojazdem uchyla windę, która ustawia się na wysokości ładowni samochodu. Kierowca może wówczas wyciągnąć z naczepy Twoje zamówienie za pomocą paleciaka. Winda następnie jest opuszczana do poziomu kilku centrymetrów nad ziemią. W ten sposób operator może bezpiecznie ściągnąć towar z auta.

Bez względu na to, czy eksportujesz 1 paletę towaru, czy też zamawiasz 20 ton półproduktu, możesz skorzystać z auta z windą załadowczą. Na rynku wyróżnia się bowiem busy, auta typu solo oraz ciężarówki, które wyposażone zostały w ten mechanizm.

Poniżej przedstawiamy Ci 3 powody, dla których skorzystanie z aut z windą załadowczą pozwoli Ci rozkręcić Twój biznes.

1. Dzięki samochodom z windami dotrzesz do nowych potencjalnych klientów.

Zajmujesz się produkcją słodkich przekąsek? Projektujesz i szyjesz wysokiej jakości ubrania? Tworzysz kompaktowe meble? Zajmujesz się dystrybucją sprzętu RTV? Bez względu na niszę, w której działasz, możesz dotrzeć do nowych odbiorców, którzy nie dysponują powierzchniami magazynowymi, rampami przeładunkowymi bądź odpowiednimi urządzeniami, a którym przydałby się Twój produkt. Mowa tu o osobach prywatnych, organizatorach koncertów, szkołach, szpitalach, siłowniach, sklepach, muzeach, placach budowy lub domach opieki.

2. Ograniczysz koszty podczas zamawiania materiałów bądź półproduktów do produkcji.

Dzięki dostawcom, którzy dysponują we flocie autami z windami załadowczymi, nie musisz narażać się na dodatkowe koszty z tytułu operacji przeładunkowych. Nie ma potrzeby inwestować dużych pieniędzy w zatrudnianie pracowników magazynowych czy w budowanie infrastruktury magazynowej. Tak jak zostało to już wspomniane wcześniej, kierowca po dojechaniu z dostawą, rozładuje ją samodzielnie i zostawi pod Twoim czujnym okiem.

3. Jesteś szybszy i bardziej elastyczny niż konkurencja w dostarczeniu towaru.

Wszystkie rampy u Twojego klienta są już pozajmowane przez inne auta lub boryka się on z brakami wśród pracowników fizycznych, a zależy mu na szybkim odbiorze towaru? Podstaw dla niego auto z windą załadowczą, dzięki której nie ma potrzeby organizowania kolejnych podwładnych lub czekania godzinami na wolną rampę (co z kolei może wpłynąć na wydłużenie produkcji u Twojego klienta). Dzięki takiemu przemyślanemu wyborowi, pokażesz się jako kontrahent, który potrafi przewidzieć nieprzewidywalne.

Gdzie znaleźć auto z windą załadowczą?

Tyle już o tych autach zostało powiedziane, ale gdzie je znaleźć? Czy musisz zaopatrzyć firmę we własną flotę lub podpisywać wiążące umowy z przewoźnikami? Zdecydowanie nie! Chwyć za telefon lub odpal komputer i skontaktuj się z nami w celu ustalenia warunków pierwszej wysyłki.

Aktualnie dysponujemy na miejscu na 48 naczepami typu firana standard, które są wyposażone w windy załadowcze. Windy mają wymiary 240 x 140 cm, a ich udźwig wynosi 1500 kg.

Już rozgrzewamy silniki, by być gotowi na Twoje wezwanie i pomóc Ci w dalszej ekspansji rynkowej!

Autor:

Weronika Cieślak