Od osobówki do ciężarówki - 4 sposoby na transport Twoich targów

Każda impreza targowa wiąże się z dostarczaniem różnorodnych emocji. Czy wiesz, że możesz robić to na 4 sposoby? Jeśli chcesz dowieźć i zbudować tylko najlepsze doświadczenia, zerknij do poniższej rozpiski, by nigdy nie żegnać smutnym wzrokiem wyjeżdżającej ciężarówki, gdy trzymasz jeszcze doniczkę w ręce. 

Sposób numer 1: samochód osobowy. 

Kiedy?

Gdy zależy Ci na ekspresowej, dedykowanej dostawie małej przesyłki, np. ulotek, próbek produktu, niewielkiej paczki czy złożonego i spakowanego w karton stolika. Potrzebujesz przekazać coś z ręki do ręki?  Wrzuć to na tylne siedzenie i puść w Europę!

Sposób numer 2: bus.

Kiedy?

Gdy zależy Ci na ekspresowej dostawie towaru, który waży do 1000 kg, a jego długość nie przekracza 485 cm. To świetne rozwiązanie zarówno dla zapomnianych przedmiotów, jak również dla niewielkich stoisk – ścianek reklamowych, składanych konstrukcji oraz  wystaw modułowych.  Pamiętaj, by nie przekroczyć wskazanej ładowności: kontrola przez policję przeładowanego auta wiąże się z jego zatrzymaniem, co z kolei sprawi, że towar nie dojedzie na wystawę.

wera

Sposób numer 3: solo.

Kiedy?

Gdy Twoje stoisko wystawiennicze składa się z wielu ciężkich lub na tyle długich/wysokich elementów, by nie móc przewieźć ich busem, a jednak zamówienie ciężarówki wydaje się być zbędne. Może dotyczyć to takich segmentów jak meble, rzeźby, szklane gabloty czy sprzęt AV.

Jeśli Twoja ekspozycja waży więcej niż tonę, ale mniej niż 9 ton, a przy tym nie zajmie więcej niż 9 metrów naczepy, warto zaoszczędzić od 100 do 300 € i zamówić solówkę zamiast standardowej ciężarówki.

Sposób numer 4: samochód ciężarowy.

Kiedy?

Gdy budujesz kilka dużych stoisk lub elementy zaplanowanej przez Ciebie wystawy ważą więcej niż 9 ton i są dłuższe niż 9 metrów. Zamawiając samochód ciężarowy, do dyspozycji będziesz mieć aż 24 tony ładowności i 13,6 metrów długości.

Wskazówki, dzięki którym będziesz o krok przed konkurencją: 

  1. Jeśli elementy Twojej zabudowy targowej miały dojechać „na wczoraj”, zamów ekspresowy transport zrealizowany przez samochód osobowy lub busa (w zależności od gabarytów wysyłki). W porównaniu do solówki czy ciężarówki, nie są one wyposażone w tachografy, czyli urządzenia rejestrujące m.in. przebytą odległość przez pojazd. Ruch tych czterokołowców nie jest również ograniczany przez prawo, co oznacza, że jeśli kierowca jest wystarczająco wypoczęty, może przejechać więcej kilometrów w ciągu doby, niż kierujący ciężarówką.
  2. Dobry spedytor podczas awizacji zawsze poda Ci dokładne wymiary busa lub solówki, za pomocą którego odebrane zostaną Twoje materiały wystawiennicze – pojazdy te znacząco się od siebie różnią. Możesz bowiem zamówić solówkę, która zabierze 3 tony towaru, ale możesz również trafić na pojazd o ładowności 9 ton. Jeśli ta informacja nie zostanie Ci podana, poproś o nią, aby mieć pewność, że nawet najmniejszy segment Twojego stoiska znajdzie swoje bezpieczne miejsce na naczepie.
  3. Potrzebujesz środka transportu z windą? Jako jedyni w Wielkopolsce jesteśmy w stanie zapewnić w tej konfiguracji busa, solówkę oraz ciężarówkę.
  4. Jeśli życzysz sobie tańszą lub bardziej ekologiczną wersję transportu, nie zamawiaj dedykowanego busa czy solówki. Podaj nam wymiary Twojej wysyłki, a my umieścimy ją na tej samej naczepie, na której organizować będziemy transport dla innych firm targowych.

 

Autor:

Weronika Cieślak